Chlamydia a potencja

Chlamydia u mężczyzn najczęściej dotyka cewki moczowej, powodując zapalenie cewki moczowej. Poza tym chlamydia jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ powoduje liczne komplikacje, rozprzestrzeniając się w całym ciele. Po zakażeniu chlamydią u mężczyzn mogą wystąpić różne bardzo poważne powikłania. Jednym z nich jest zaburzenie potencji co negatywnie wpływa na współżycie seksualne i relacje partnerskie.

Chlamydia a potencja

Najczęstszym powikłaniem po zakażeniu chlamydią jest chroniczne chlamydiowe zapalenie gruczołu krokowego. Choroba prostaty w przewlekłej chlamydii znajduje się w dwóch z trzech przypadków. Przewlekłe chlamydiowe zapalenie gruczołu krokowego jest częstą przyczyną innych powikłań:

  • Cysty gruczołu krokowego
  • Infekcji dróg moczowych
  • Atonii choroby charakteryzującej się utratą napięcia mięśni gładkich, która prowadzi do zmniejszenia funkcji gruczołu krokowego, osłabionej siły, a następnie zmniejszenia pożądania seksualnego
  • Zaburzenie potencji, niepełny wzwód uniemożliwiający odbycie stosunku seksualnego
  • Atrofia i stwardnienie gruczołu krokowego.

U mężczyzn cierpiących na chlamydię dochodzi do naruszenia siły seksualnej, czyli osłabienie erekcji, orgazmu, przedwczesnego wytrysku nasienia i niepłodności. Chlamydia może przyłączyć się do plemników i dotrzeć nie tylko do jajowodów, powodując ich niedrożność, ale także wejść do jamy brzusznej, powodując choroby narządów wewnętrznych.

Choroby wywołane przez chlamydię wpływające na potencję męską

Proces zapalny gruczołu krokowego może również służyć, jako bardzo niebezpieczne źródło nawracającego zakażenia chlamydiami. Ostatecznie ogniska zakażenia chlamydiami gruczołu krokowego mogą służyć, jako źródła dalszego rozprzestrzeniania się chlamydii i rozwoju chorób całego organizmu. Należy do nich choroba Reitera tzn. choroba stawów, neurochlamidioza tzn. włókna nerwu chlamydiowego, choroby sercowo-naczyniowe i inne bardzo poważne choroby.

Rozprzestrzenianie się chlamydii w męskim układzie moczowo-płciowym po zakażeniu chlamydią może prowadzić do tak ciężkich powikłań jak zapalenie najądrza, które w przypadku obustronnych zmian powoduje nieodwracalną bezpłodność. Mogą to również dotyczyć pęcherzyków nasiennych, gruczołów i innych ważnych narządów układu moczowego człowieka. Wszystkie niedomagania przyczyniają się do osłabienia potencji męskiej.

Powikłania po chlamydii powodujące zaburzenia potencji

Stany zapalne po zakażeniu chlamydią są częstą przyczyną powikłań:

  • Powodują zaburzenia erekcji
  • Przedwczesny wytrysk
  • Wydzielanie spermy z cewki moczowej, niezwiązane z podnieceniem seksualnym i wytryskiem

Tak, więc jedną z najpoważniejszych konsekwencji chlamydii u mężczyzn jest niepłodność i rozwój impotencji. Chlamydia jest przyczyną zapalenia gruczołu krokowego, czego objawem jest obrzęk prostaty i zmniejszenie dopływu krwi do prącia, co powoduje niepełny wzwód. Dolegliwości bólowe jąder powodują ograniczenie popędu płciowego i brak odczuwania przyjemności podczas współżycia seksualnego. Również problemy psychologiczne zaburzają prawidłową potencję. Mężczyzna po otrzymaniu dodatniego wyniku na chlamydię, odczuwa pogorszenie nastroju i brak pożądania seksualnego.

Podsumowanie

Zachorowanie na chlamydię negatywnie wpływa na potencję męską. Stany zapalne w obrębie cewki moczowej i jąder zaburzają pracę tych narządów. Zmiany pozapalne gruczołu krokowego zmniejszają pożądanie seksualne i mogą przyczynić się do niepełnej erekcji uniemożliwiając odbycie stosunku seksualnego. Po przebytej chorobie dochodzi do zaburzeń erekcji z przedwczesnym wytryskiem, co wymaga podjęcia leczenia.